PIĘKNIEJE NAM KOŚCIÓŁ

Nasz kościół parafialny nieustannie pięknieje. Na początku lipca zostały przywiezione z konserwatorium dwie figury apostołów: św. Piotra i św. Pawła. Do tej pory znajdowały się one na zewnątrz kościoła, w niszach ściany frontowej. Są to rzeźby wykonane z drewna. Czynniki atmosferyczne powodowały ich szybkie niszczenie w związku z tym zdecydowano, że zostaną one umieszczone w środku świątyni. Póki co, znajdują się w prezbiterium, jednak nie będzie to ich ostateczne miejsce przeznaczenia.

Natomiast końcem sierpnia rozpoczęliśmy kolejny etap upiększania wnętrza kościoła. Został zdemontowany ostatni już Ołtarz Ukrzyżowania Pana Jezusa. Prawdopodobnie jego renowacja zakończy się przed Świętami Bożego Narodzenia. Dowiedzieliśmy się również, że zmieni się jego barwa, gdyż pod warstwą czarnej farby znajduje się pierwotne zdobienie imitujące błękitny marmur.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez składane ofiary przyczynili się do odnowienia figur i ostatniego już ołtarza. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Zarządu i Członków Wspólnoty Leśno-Gruntowej w Siewierzu. To właśnie dzięki ich wsparciu możliwe są prace, które sprawiają, że nasz kościół staje się na powrót perełką sztuki barokowej i dumą Siewierza.