Kraków, Łagiewniki, Tyniec - 07.10.2023r.

Październik to miesiąc różańcowy ale także papieski. Dlatego w sobotę, 07 października 2023r. odbyła się nasza pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik oraz Tyńca. W pielgrzymce brało udział trzydzieści siedem osób. Były dzieci komunijne ze swoimi rodzicami, ministranci, młodzież oazowa i dorośli.

         Pierwsze kroki skierowaliśmy do Kościoła Mariackiego w rynku. Następnie przeszliśmy przez rynek zatrzymując się przy kościele p.w. św. Wojciecha, sukiennicach oraz akademickim kościele p.w. św. Anny.  

         Idąc w stronę Wawelu popatrzyliśmy w słynne okno papieskie na Franciszkańskiej 3. Przy ul. Kanoniczej odwiedziliśmy ks. kardynała Stanisława Dziwisza, osobistego sekretarza św. Jana Pawła II. W dłuższej rozmowie ks. kardynał wygłosił nam katechezę o świętości oraz o osobie świętego papieża. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Dodatkowo ksiądz kardynał wszystkich nas pobłogosławił i obdarował prezentem.

         Na Wawelu modliliśmy się w katedrze przy konfesji św. Stanisława oraz przy krzyżu św. Jadwigi. Mieliśmy też czas na rozmowę z Jezusem w kaplicy adoracji. Odwiedziliśmy także mury dawnego seminarium sosnowieckiego przy Bernardyńskiej 3. Potem przejechaliśmy do Łagiewnik, gdzie czekała na nas siostra z miejscowego klasztoru, aby opowiedzieć nam o św. Faustynie Kowalskiej i o Bożym Miłosierdziu. Po modlitwie w Bazylice i obiedzie przeszliśmy do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

         Ostatnim przystankiem był Klasztor Ojców Benedyktynów w Tyńcu. Zmęczeni, radości, pełni wrażeń wróciliśmy do naszego ukochanego Siewierza. 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.