Pielgrzymka ósmoklasistów do Kalwarii Zebrzydowskiej - 04.10.2022r.

Uczniowie ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu, wraz ze swoimi opiekunami, udali się na doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. We wtorek, 04.10.2022r., w pielgrzymce uczestniczyło prawie 850 uczniów z całej Diecezji Sosnowieckiej.

        Najważniejszym momentem spotkania była uroczysta Msza Święta sprawowana przez J.E. ks. Biskupa dr. Grzegorza Kaszaka.

Przed Eucharystią duchową naukę wygłosił do młodzieży ks. Wojciech Bochenek, sercanin.

            W homilii ks. Biskup powiedział m.in.: „Pani Przenajświętsza mówi: daję wam niezwykłą broń, niezwykłą moc. Odmawiajcie codziennie różaniec! Trzeba to sobie wziąć do serca. Drodzy młodzi przyjaciele, bywają w waszym życiu różne sytuacje, kiedy się wydaje, że jest bardzo trudno i ciężko. Gdy wydaje się, że sytuacja jest bez wyjścia. Wspomnijcie wtedy na słowa Maryi, które skierowała do ludzkości przez usta dzieci z Fatimy: odmawiajcie codziennie różaniec!

         Wielkim wyróżnieniem była dla uczniów naszej szkoły możliwość prowadzenia śpiewu podczas uroczystej liturgii oraz służby przy ołtarzu. Kończąc Eucharystię ks. Biskup wyraził szczególną wdzięczność uczniom naszej szkoły za piękny śpiew.

         Po Mszy Świętej uczniowie naszej szkoły, w imieniu wszystkich zgromadzonych, podziękowali ks. Biskupowi oraz opiekunom za troskę o ich rozwój oraz zawierzyli Maryi zgromadzoną młodzież: „My, młodzież diecezji sosnowieckiej, przychodzimy do Ciebie, Matko Chrystusa, Matko Kościoła i nasza Matko. Przynosimy Tobie najcenniejszy dar, jaki mamy: całą naszą młodość. Ty, Matko, znasz nasze ograniczenia, ale również wszystkie nasze marzenia, plany na przyszłość i możliwości. Naucz nas Twojego zawierzenia, Twojej nadziei i Twojej miłości (…)”.

           W pielgrzymce wzięli udział nauczyciele i uczniowie z 23 szkół z terenu diecezji sosnowieckiej, m.in. z Będzina, Czeladzi, Klucz, Olkusza, Pilicy, Siewierza, Wolbromia i innych miejscowości.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.