Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy 26 V 2024 r.

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończąca okres wielkanocnej Komunii Świętej. To także Dzień Matki. O godzinie 9.30 będzie odprawiona Msza Święta w intencji o zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla Matek żyjących oraz o wieczne zbawienie dla Matek zmarłych. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV.
 2. Ostatnie nabożeństwo majowe w piątek. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tygodniu i w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do odnowienia praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, opartej na objawieniach przekazanych św. Małgorzacie Marii Alacoque. Sobota to także Dzień Dziecka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych dzieciach.
 3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00, 9.30 połączonej z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Przy ostatnim ołtarzu Msza Święta za parafian. Wieczorna Msza Święta o godz. 17.00 połączona z nieszporami 

Przez całą oktawę tej uroczystości  Msza Święta wieczorna o godz. 18.00 połączona z nieszporami eucharystycznymi i procesją dookoła kościoła, a w niedzielę  procesja eucharystyczna na sumie o godz.11.30.

Za zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.

W tym roku, w związku z trwającym remontem ulic, procesja przejdzie po Rynku naszej miejscowości. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji.

Zapraszamy na tę uroczystość asystę, orkiestrę, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, a także dziewczynki do sypania kwiatków. Święto Bożego Ciała i procesja ulicami naszego miasta jest publicznym wyznaniem naszej wiary i hołdem złożonym naszemu Zbawicielowi. Pan Jezus powiedział: „Kto przyzna się do Mnie przed ludźmi, do tego i Ja przyznam się wobec Ojca, Który jest w niebie”.

 1. W piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie o godz. 09.00.
 3. Spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w kościele w środę, 05 czerwca, o godz. 19.00.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu a po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na różaniec w intencji rodzin za wstawiennictwem bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19 V 2024 r.

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca Okres Wielkanocny. Przeżywamy także odpust parafialny ku czci św. Macieja, Apostoła- połączony z wizytacją Księdza Biskupa. Suma odpustowa o godz.12.00. Celebrował ją będzie i Słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja ks. Biskup Piotr Skucha. Po Mszy Świętej procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
 2. Jutro drugi Dzień Zielonych Świątek. Jest to Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 3. W czwartek będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach, których spotkaliśmy w swoim życiu.
 4. Nabożeństwa majowe w tygodniu i w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do tradycyjnego śpiewania litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach.
 5. Dziś poświęcenie pól w Nowej Wiosce o godz. 16.00 i na Piwoni przy kapliczce o godz.18.15.
 6. W sobotę, 25 maja, przypada 33. rocznica święceń kapłańskich ks. bpa Artura Ważnego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Księdza Biskupa, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończąca okres wielkanocnej Komunii Świętej. To także Dzień Matki. O godzinie 9.30 będzie odprawiona Msza Święta w intencji o zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla Matek żyjących oraz o wieczne zbawienie dla Matek zmarłych. Można zapisywać nasze matki na tę Mszę Świętą.
 8. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 11.30, będzie odprawiona rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV. Próba dzieci w poniedziałek, 20 maja, o godz. 16.30 a spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę, 25 maja, o godz. 09.00.

 

 

Wniebowstąpienie Pańskie 12 V 2024 r.

 

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na sumie, o godz. 11.30, I Komunia Święta. Od poniedziałku Biały Tydzień. Zapraszamy dzieci, rodziców, rodzinę i gości na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe na godzinę 18.00.
 2. Nabożeństwa majowe w tygodniu i w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do tradycyjnego śpiewania litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach.
 3. W poniedziałek, 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Rozpoczynamy coroczne nabożeństwa fatimskie z modlitwą różańcową i procesją po Mszy Świętej.
 4. We wtorek Święto św. Macieja, Apostoła, a w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu. Proponujemy następujący porządek:

15.00– 16.00 mieszkańcy ul. Długiej, Młyńskiej, Zagłębiowskiej i Bocznej.

16.00– 17.00 Nowa Wioska, Czekanka i Piwoń.

17.00– 18.00 mieszkańcy Siewierza.

 1. W niedzielę, 26 maja, przypada Dzień Matki. O godzinie 9.30 będzie odprawiona Msza Święta w intencji o zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla Matek żyjących oraz o wieczne zbawienie dla Matek zmarłych. Można już zapisywać nasze matki na tę Mszę Świętą.
 2. Dziś poświęcenie pól na ul. Długiej o godz. 18.15. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Nowej Wiosce o godz. 16.00 i na Piwoni przy kapliczce o godz.18.15.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz odpust parafialny ku czci św. Macieja, Apostoła- połączony z wizytacją Księdza Biskupa. Suma odpustowa o godz.12.00. Celebrował ją będzie i Słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja ks. Biskup Piotr Skucha. Zapraszamy Gości, wszystkich Parafian, straż, asystę, dzieci komunijne i dziewczynki do sypania kwiatków, orkiestrę.
 4. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na czuwanie modlitewne w Lednicy, które będzie mało miejsce w sobotę 1 czerwca. Wyjazd w piątek w nocy, powrót w niedzielę rano. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Daniela.

 

VI Niedziela Wielkanocna 05 V 2024 r.

 

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu a po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na różaniec w intencji rodzin za wstawiennictwem bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 2. Na sumie odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Świętej Spowiedzi i Komunii. Próba dzieci do I Komunii odbędzie się w środę, 08 maja, o godz. 16.30.
 3. Nabożeństwa majowe w tygodniu i w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do tradycyjnego śpiewania litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach.
 4. W poniedziałek przypada Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. W środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Tego dnia, o godz. 16.00, w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu odbędzie się kanoniczne objęcie naszej diecezji przez ks. bpa Artura Ważnego. Od tego momentu imię Biskupa Diecezjalnego Artura Ważnego będzie się wspominać w Modlitwie eucharystycznej. Uroczysty ingres do Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu odbędzie się 22 czerwca 2024 r. 
 6. W przyszłą niedzielę, 12 maja, na sumie o godz. 11.30 I Komunia Święta. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę, 11 maja, o godz. 9.00.
 7. W niedzielę, 26 maja, przypada Dzień Matki. O godzinie 9.30 będzie odprawiona Msza Święta w intencji o zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla Matek żyjących oraz o wieczne zbawienie dla Matek zmarłych. Można już zapisywać nasze matki na tę Mszę Świętą.
 8. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól na ul. Długiej o godz. 18.15.
 9. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na czuwanie modlitewne w Lednicy, które będzie mało miejsce w sobotę 1 czerwca. Wyjazd w piątek w nocy, powrót w niedzielę rano. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Daniela.

 

V Niedziela Wielkanocna 28 IV 2024 r.

 

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Obchodzona jest jako 18. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
 2. W poniedziałek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy, w środę wspominamy św. Józefa, rzemieślnika, a w sobotę św. Floriana, męczennika.
 3. W środę rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tygodniu i w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do tradycyjnego śpiewania litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Eucharystyczna i modlitwy o powołania do stanu duchownego o godz. 17.00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca wielbimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą. Nie będzie odwiedzin chorych tego dnia.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Na sumie Msza Święta w intencji Ojczyzny i za strażaków z racji ich święta patronalnego św. Floriana. Jest to również 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 09.00.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu a po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na różaniec w intencji rodzin za wstawiennictwem bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 9. Dzisiaj strażacy będą kwestowali na remont figury św. Floriana.
 10. Za tydzień, na sumie, odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Świętej Spowiedzi i Komunii.

 

IV Niedziela Wielkanocna 21 IV 2024 r.

 

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 2. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, a w czwartek obchodzimy święto św. Marka, Ewangelisty.
 3. W środę, 24 kwietnia, o godz. 16.30 odbędzie się próba dzieci komunijnych.
 4. Ogólnopolska Pielgrzymka Margaretek do Niepokalanowa odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Na pielgrzymkę zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko Margaretki. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00.
 5. Również 27 kwietnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.
 6. Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. św. Jana Pawła II w Siewierzu zaprasza wraz z uczniami na spektakl „Etiuda o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim- Przebudź się, jesteś wolny”. Spektakl odbędzie się w najbliższy piątek, 26 kwietnia 2024r, o godz. 17.30 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Wstęp jest wolny. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś dodatkowo trzeci numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła”. Poświęcony jest osobie Maryi. Cena 12zł.
 8. W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, strażacy będą kwestowali na remont figury św. Floriana.

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.