Maryjo, ja Twe dziecię... pielgrzymka do Matki

        W dniach 24-25 sierpnia 2022r. odbyła się XXIX Siewierska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą w naszych rodzinnych parafiach w Siewierzu, Brudzowicach i Żelisławicach. W pielgrzymce uczestniczyło 139 osób w tym bardzo duża grupa dzieci i młodzieży. Najmłodszy uczestnik naszej grupy to Antoś, który miał 4,5 miesiąca.

        Pielgrzymowaliśmy pod hasłem „W krzyżu- miłości nauka”. Hasło nawiązywało do peregrynacji drewnianego krzyża św. Jana Pawła II, który w tym roku nawiedza parafie naszej diecezji.

         Z wielką radością stawialiśmy każdy krok po naszej pięknej ojczyźnie przybliżając się do jasnogórskiego sanktuarium Matki Bożej. Oprócz pielgrzymiego bagażu każdy z nas niósł swoje modlitewne intencje, które oddaliśmy Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi.

    Na wałach jasnogórskiego sanktuarium przywitał nas ks. biskup Grzegorz Kaszak i zaprosił nas do świątyni na spotkanie z Bogiem i Maryją. Pielgrzymowanie zakończyliśmy uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji. 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.