Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalisza - 05.03.2022r.

     Doskonale wiemy, czym jest modlitwa dla człowieka wierzącego. Na modlitwie trwamy przed Bogiem z naszym dziękczynieniem, prośbą i przebłaganiem. Modlitwą potrafimy ogarnąć cały świat. Naszej modlitwy potrzebuje każdy człowiek, nawet kapłan.

         Szczególną formą modlitwy za kapłanów jest Apostolat Margaretek. 05 marca z naszej parafii wyruszyła autokarowa Pielgrzymka „Margaretek” do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Byliśmy połączoną grupa z parafii św. Macieja Apostoła w Siewierzu, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu, św. Mikołaja z Targoszyc, św. Jana Chrzciciela z Żelisławic, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie-Syberce oraz św. Floriana z Sosnowca. Łącznie z naszej parafii wyruszyły 33 osoby. W samym sanktuarium w Kaliszu modliło się 150 osób z diecezji sosnowieckiej.

         Pielgrzymce przewodniczył ks. Bp Damian Bryl, biskup kaliski. W homilii celebrans podziękował za modlitwę w intencji kapłanów: „Bardzo serdecznie dziękuję za tę nieustanną, codzienną modlitwę, którą podejmujecie za kapłanów. To jest wielka sprawa. Wszyscy wiemy, jak bardzo także w dzisiejszych czasach potrzebna jest kapłanom modlitwa. Jak bardzo potrzebne jest kapłanom duchowe wsparcie, żeby mogli doświadczyć, że są osoby, którym zależy na nich, dla których są ważni”. Po komunii w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego ks. biskup zawierzył patronowi kapłanów i Apostolat Margaretka z całej Polski.

    Pielgrzymkę rozpoczęła modlitwa różańcowa, po której konferencję wygłosił ks. Bogusław Nagel pt. „Bohaterstwo polskich kapłanów”. Wspólne pielgrzymowanie zakończyło się nabożeństwem do św. Józefa i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.