Margaretki w Krakowie- 08.10.2022r.

Słowo wierność kojarzy nam się najczęściej z przysięgą małżeńską. Dwoje ludzie zobowiązuje się przed Bogiem, że będą się nawzajem o siebie troszczyć. Ale wierność towarzyszy nie tylko małżonkom na ich drodze życia.

       Swoim duszpasterzom wierni są także parafianie. To oni wspierają kapłanów swoją modlitwą, codzienną życzliwością, troską. Tak odwdzięczają się księżom za ich posługę sakramentalną w parafiach.

       Wspólnota Margaretek z naszego regionu ruszyła po raz kolejny do Krakowa, aby modlić się za kapłanów. Spotkanie odbyło się 8 października 2022r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Gościem specjalnym była Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu Margaretek. Po przywitaniu pielgrzymów rozpoczęło się nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II prowadzone przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Następnie pielgrzymi wyruszyli z sanktuarium św. Jana Pawła II do bazyliki Bożego Miłosierdzia. W czasie przejścia rozważano różańcowe tajemnice. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Jan Zając, honorowy Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tradycją stało się, że podczas drogi autokarowej, wszyscy uczestnicy pielgrzymki naszego regionu, wesoło śpiewają a w przerwach radośnie rozmawiają, zacieśniając więzi miedzy parafiami Sosnowca, Będzina, Żelisławic, Targoszyc i Siewierza.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.