Procesja Bożego Ciała 2020

Tegoroczna procesja Bożego Ciała odbyła się w wyjątkowych okolicznościach ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną.

W związku z nadzwyczajną sytuacją nie wyszliśmy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszego miast. Procesja odbyła się na terenie placu kościelnego, na którym wierni zbudowali cztery piękne ołtarze.

Warto przypomnieć, że historia procesji Bożego Ciała ma swój początek we Włoszech

w XIII w.

W tym samym wieku w Kościele rozpętała się ogromna dyskusja dotycząca znaczenia sakramentu eucharystii. 

Pan Bóg sprzyjał temu co działo się w Kościele i w Bolsenie doszło do cudu eucharystycznego w czasie Mszy św. Przez ten cud jak i wiele innych na przestrzeni wieków Pan Jezus potwierdził, że jest realnie obecny pod postaciami chleba i wina.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.