Ósmoklasiści w Kalwarii Zebrzydowskiej - 03.10.2023r.

Rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Dla uczniów klas ósmych to wyjątkowy czas. Już niedługo pożegnają swoją szkołę, do której uczęszczali przez osiem lat, aby rozpocząć nowy etap edukacyjny. W tym ważnym dla nich czasie ks. Biskup naszej diecezji zaprasza, jak co roku, na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbyła się ona 03 października 2023r. Z naszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu razem ze swoimi katechetami pojechało na spotkanie z ks. Biskupem dwudziestu czterech uczniów.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej włączając się w przebieg liturgii i animując śpiew. Mszę Świętą poprzedziła katecheza ks. Jacka Michny z diecezji przemyskiej o bł. Rodzinie Ulmów. W czasie liturgii homilię wygłosił również Ks. Jacek Michno: Jezus dzisiaj upomina się o ciebie i mówi – uczniu klasy ósmej, chrześcijaninie, moje imię nosisz, masz być do mnie bardzo podobny - mówił kaznodzieja. Na koniec głos zabrała młodzież naszej szkoły. Uczniowie podziękowali ks. Biskupowi za zaproszenie na pielgrzymkę oraz swoim nauczycielom i katechetom za trud wychowania. Po końcowym błogosławieństwie młodzież naszej szkoły, w imieniu wszystkich obecnych, zawierzyła Maryi swoje życie i przyszłość: „Naucz nas mądrego kroczenia drogami dzisiejszego świata. Nie pozwól, abyśmy przez życie chcieli iść sami. Pomóż nam trzymać się w naszym życiu Jezusa i iść każdego dnia razem z Nim.” Po Mszy świętej młodzież udała się na kalwaryjskie dróżki.

 Foto: ks. Daniel Bunia oraz Biuro Prasowe Sanktuarium w Kalwarii Zeebrzydowskiej.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.