Na piechotę do Mamy... 24-25.08.2023r.

Sierpień to w polskiej tradycji miesiąc pieszych pielgrzymek do Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. W dniach 24-25 sierpnia 2023r. odbyła się Jubileuszowa XXX Piesza Siewierska Pielgrzymka do Matki Bożej.

     Nasze pielgrzymowanie zaczęło się tradycyjnie od przeżycia Eucharystii w naszych rodzinnych parafiach w dekanacie. Następnie pątnicy z obu parafii w Siewierzu połączyli się na trasie pielgrzymki z pątnikami z Brudzowic i Żelisławic.

              Pielgrzymowaliśmy pod hasłem: „Jesteśmy Kościołem Chrystusa”. To miało nam wszystkim uświadomić, że każdy z nas jest żywym członkiem kościoła.

              W tym roku pielgrzymowało nas więcej niż w roku minionym. Było nas łącznie 146 osób. Najmłodszym uczestnikiem był piętnastomiesięczny Maciuś. Jak zwykle pośród pielgrzymów była duża liczba dzieci i młodzieży. I to właśnie młodzi zorganizowali nam niezapomniany wieczór taneczny podczas odpoczynku w Rudniku Wielkim.

         Z wielką radością dotarliśmy przed jasnogórski szczyt. Zwieńczeniem naszego pielgrzymowania była wspólna Eucharystia pod przewodnictwem naszego Pasterza, ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.