Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej - 17.07.2022r.

     Czas wakacji kojarzy się z odpoczynkiem, ale nie tylko. To także czas wzmacniania swojej wiary. 17 lipca 2022r. w naszej parafii przeżywaliśmy odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Odpustowi przewodniczył ks. prałat Marian Duda w asyście ks. prałata Stanisława Jasionka oraz kapłanów przybyłych z dekanatu.

     W homilii ks. Marian Duda sięgnął do historii naszej parafii, zwracając uwagę uczestników liturgii, że kult Matki Bożej Szkaplerznej zaszczepił najprawdopodobniej przed wielu laty ks. Szymon Stankiewicz, ówczesny proboszcz parafii. Przywołując liczne przywileje związane ze szkaplerzem, kaznodzieja odpustowy zachęcał do noszenia go oraz praktykowania nabożeństwa z nim związanego.

     Na koniec sumy odpustowej uczestnicy liturgii przeszli z Najświętszym Sakramentem w procesji dookoła kościoła, przyjmując następnie uroczyste błogosławieństwo. 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.