Lednica - byliśmy tam

To już trzeci raz!

W ubiegły weekend młodzież z naszego dekanatu, jak i zaprzyjaźnione osoby z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej udała się na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Organizatorami i opiekunami byli ks. Łukasz Małkiewicz oraz ks. Rafał Pietruszka. Całość grupy liczyła czterdzieści osób. Z naszego dekanatu był to już trzeci raz, kiedy to wraz z młodzieżą z całej Polski mogliśmy wspólnie bawić się, tańczyć, śpiewać i modlić się na Chwałę Bożą. Warto w tym miejscu podkreślić, że tegoroczne spotkanie młodych na Polach Lednickich było dwudziestym spotkaniem od czasów powstania Lednicy, jednak pierwszym bez jej założyciela - śp. ojca Jana Góry.  Jak to zostało powiedziane, Lednica obchodziła swoje dwudzieste urodziny. Lednica jest miejscem zabawy, poznawania nowych ludzi, ale przede wszystkim czasem na modlitwę. Całodniowy program jest tak zaplanowany, aby każdy mógł przeżyć to spotkanie jak najowocniej, nie tylko z drugim człowiekiem, ale i z Panem Bogiem.

W tym roku „pamiątką” po Lednicy, było Pismo Święte Nowego Testamentu, drewniany krzyż oraz niewielka książeczka opisująca współczesne problemy młodych ludzi. Jednak największą pamiątką są zawsze wspomnienia, które każdy przywozi w swoim sercu mile wspominając przez kolejny rok, aż do następnego spotkania. Kolejne spotkanie już 3 czerwca 2017r.  My już nie możemy się doczekać. Dołączysz do nas?

Wiktoria

A jaki był klimat na Lednicy zobaczysz tutaj.