Koncert kolęd

W niedzielę, 29 stycznia br. do naszej Parafii św. Maciej Apostoła zawitała rozśpiewana grupa młodzieży z Chóru ,,Kamerton”  z Haczowa. Ponad 300 kilometrów drogi nie był żadnym utrapieniem dla utalentowanych artystów, tym bardziej, że w tym miesiącu pokonali ten dystans już dwukrotnie. 15 stycznia wystąpili w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie – Syberce, w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, gdzie zdobyli III miejsce w kategorii chórów (jury nie przyznało I i II miejsca). Chór w naszym kościele zaśpiewał dwa razy. Swoje umiejętności młodzież zaprezentowała już podczas Mszy Św. o godz.: 9.30, gdzie wspólnie modliliśmy się za spokój duszy zmarłego po długiej chorobie brata jednej z chórzystek ,,Kamertonu”. Koncert galowy miał miejsce po sumie, gdzie po mimo niskiej temperatury, świątynia była wypełniona po brzegi. Przygotowany repertuar szalenie spodobał się wszystkim słuchaczom, którzy nagrodzili artystów owacją na stojąco, a brawom nie było końca. Koncert poprowadził Michał Fiuk  przyjaciel Ziemi Siewierskiej z Będzina.
Organizatorami koncertu byli: Parafia Św. Maciej Apostoła w Siewierzu oraz Stowarzyszenie Art. – Eco Plus oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta i Gminy Siewierz. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów, którzy nie szczędzili swojego grosza na zorganizowanie pobytu dla naszych gości. Sponsorami byli: Gabinet Stomatologiczny Jolanta Rzepecka, Usługi Geodezyjne GEOMAR z Będzina, Delikatesy Milewski Łukasz, Biuro Rachunkowe Alma Alicja Machura, Tomasz Dzierżanowski – Sekretarz Powiatu Będzińskiego, Lidia Maltazr – Czerczak – Radna Rady powiatu Będzińskiego, Jan Mucha – Radny Rady Powiatu Będzińskiego. Podziękowania składamy dla Elżbiety Horbatowskiej – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Siewierzu za gościnę naszych artystów. O kubki smakowe zadbały Panie z rady Sołeckiej z Żelisławic oraz Panie Jadwiga Konopka, Katarzyna Gosz i Małgorzata Korusiewicz przygotowując wiele słodkości. Organizacją pobytu zajął się Pan Tomasz Dzierżanowski – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta i Gminy Siewierz, któremu również wyrażamy słowa uznania za pomysł i realizację kolejnego już wspólnego, siewierskiego kolędowania.

Michał Fiuk – Animator Kultury.