I Komunia Święta 2018

W Niedzielę 6 maja bieżącego roku w naszej parafii odbyła się I Komunia Święta. 45 dzieci po pierwszy przyjęło do swojego serca Pana Jezusa. Uroczystości Pierwszej Komunii przewodniczył Ks. Proboszcz. Z jego rąk dzieci po raz pierwszy otrzymały Ciało Chrystusa.

Sakrament Eucharystii ma swój początek w Wieczerniku, gdzie Jezus spożywając Ostatnią Wieczerzę ze swymi ucznami ustanowił Sakrament Eucharystii i ściśle powiązany z nim Sakrament Kapłaństwa. Pan Jezus po swoim wniebowstąpieniu pozostał dla nas w Najświętszym Sakramencie i obiecał że będzie z nami aż do skończenie świata, co oznacza, że nie zabraknie chleba z nieba dla tych, którzy będą go chcieli przyjmować. Warto przy okazji I Komunii Świętej zastanowić się jaką wartość ma w naszym życiu Sakrament Eucharystii.