Festyn parafialny

Od wczesnych godzin rannych na placu przy kościele św. Macieja rozpoczęły się przygotowania do I Festynu Parafialnego. Rozkładaliśmy namioty, stoły, ławki. Rozpalono w kuchni polowej, w której gotowano „ŻUREK SIEWIERSKI”- główną atrakcję dzisiejszego etapu projektu ”SIEWIERZ OD GARA”. Praca przebiegała bardzo sprawnie dzięki zaangażowaniu wielu ludzi. Kiedy już wszystko było gotowe, pełni obaw, bo pogoda choć słoneczna, to jednak dość chłodna, czekaliśmy na pierwszych gości. Po zakończeniu uroczystości odpustowych w kościele , w rytm wyznaczany przez Orkiestrę Strażacką OSP Siewierz przyszli pierwsi uczestnicy. Całość imprezy prowadził zaprzyjaźniony z nami wspaniały konferansjer p. Michał Fiuk. Goście od niego dowiedzieli się o przygotowanych atrakcjach, a było ich wiele. W punkcie medycznym, obsługiwanym przez pracowników NZOZ Primus, można było wykonać darmowe badania - skorzystało z tego 60 osób. Pod namiotami na poszczególnych stanowiskach można było skosztować siewierskich przysmaków: 40-tu ciast upieczonych przez lokalne gospodynie, smalcu ze skwarkami i tegorocznym ogórkiem małosolnym, weków, miodu p. Grzegorza Będkowskiego, przetworów mięsnych p. Bogdana Szopy, soków z Tłoczni p. Elżbiety i Janusza Mazurkiewiczów. Dzieciaki mogły pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, pojeździć na koniach, brać udział w konkursach z nagrodami, pomalować twarze, postrzelać z pistoletów do paintballa, skosztować waty cukrowej. Na szczudłach zabawiała uczestników, nie tylko tych najmłodszych, cudowna animatorka Karolina. Atrakcją był samochód strażacki ze sprzętem oraz radiowóz Policji. Wszystkie atrakcje były darmowe. Dobrowolne datki zbierane były na wyposażenie salki parafialnej w obecnie remontowanym budynku. Całość umilały nam występy artystyczne: Orkiestry OSP Siewierz, Natalii Cieślakowskiej uczennicy LO im. Jana Pawła II w Siewierzu, dzieci z chórku dziecięcego przy Parafii św. Macieja Apostoła w Siewierzu, zespołu młodzieżowy działającego przy MOK w Myszkowie pod opieką p. Anety Słocińskiej. Było to wspaniałe przeżycie, gdyż talenty dzieci są ogromne.

A teraz trochę liczb: ugotowaliśmy 200 litrów ŻURKU SIEWIERSKIEGO, upiekliśmy 250 kiełbasek i 250 kaszanek, rozdaliśmy 2,5 tony jabłek z ARR. Liczny udział mieszkańców i gości w Festynie spełnił nasze oczekiwania, co nas napawa radością i dumą. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Podziękowania składamy ks. proboszczowi Janowi Lubienieckiemu i ks. wikariuszowi Łukaszowi Małkiewiczowi za przychylność i pomoc.

Festyn nie byłby tak udany, gdyby nie pomoc:

1. Starostwo Powiatowe w Będzinie
  2. Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Leśno-Gruntowej w Siewierzu
  3. PGL Lasy Państwowo Nadleśnictwo Siewierz
  4. P.P.H.U. LARIX Piotr i Michał Miłoch
  5. P.H.U. ULMAR Czekanka
  6. P.P.H.U. Przetwórstwo Mięsne WIKING Tomasz Kwapisz Poręba
  7. Piekarnia PIEKPOL Ewa Papaj Poręba
  8. Przetwórstwo Mięsne Siewierz Bogdan Szopa
  9. Zakład fotograficzny Elżbieta Kocot
  10. Stajnia GOŚCINIEC SIEWIERSKI
  11. TŁOCZNIA U MAZURKIEWICZÓW w Żelisławicach
  12. BIKESPORT sklep rowerowy Siewierz Rynek
  13. PAOLA Zjeżdżalnie Dmuchane
  14. 1001 DROBIAZGÓW Longina Bronikowska
  15. Danuta i Henryk Milewscy
  16. Firma PAWLEX Zbigniew Mostowski
  17. Związek Młodzieży Wiejskiej Powiatu Będzińskiego

Za upieczenie przepysznych ciast, dziękujemy Paniom :

z Koła Gospodyń Wiejskich Nowa Wioska , Koła Gospodyń Wiejskich Kużnica Suklikowska oraz p. Ostaszewska Grażyna, Ilona Wyszyńska, Ewelina Wyszyńska, P. Nawrot, Dorobisz Czesława, Błach Janina ,Helena Majcherczyk, Magdalena Pluta, Grażyna Skuła, Czesława Błach, Madej Stanisława, Marianna Nawrot, Ewa Skórka, Helena Nowak, Dorota Dobrowolska, Alicja Kalarus, Lidia Lubińska ,Milena Wawrzyniak, Monika Dzierżanowska, Agata Kieras Kubara Stanisława, Mostowska Agnieszka ,Miłoch Małgorzata, Korusiewicz Małgorzata, Katarzyna Gosz, Chodziuk Dorota, Wanda Kozieł, Urszula Wilczek

oraz wolontariuszom: Katarzyna Mizerska, Karol Wilczek, Urszula i Marek Wilczek, Małgorzata i Piotr Miłoch, Michał Miłoch, Jakub Miłoch, Agnieszka i Zbigniew Mostowscy, Sylwester i Jolanta Rzepeccy, Agnieszka i Jarosław Karczowie, Katarzyna i Marek Goszowie, Jadwiga Konopka. Kasia Mostowska, Agata Mizerska, Monika Mizerska, Julia Będkowska, Igor Grochalski, Milena Madejska, Łukasz Madejski.

Organizatorzy:

Parafia Św. Macieja Apostoła w Siewierzu

Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta i Gminy Siewierz

Stowarzyszenie ART-ECO plus

W imieniu organizatorów podziękowania składają :

Tomasz Dzierżanowski – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta i Gminy Siewierz

Małgorzata Miłoch - Stowarzyszenie ART-ECO plus