Peregrynacja figury M.B. Fatimskiej

Nawiedzenie rodzin przez figurę Matki Bożej Fatimskiej

 

W roku 2017 przeżywamy jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie.  Objawienia te związane są z wezwaniem Maryi skierowanym do nas o nawrócenie, modlitwę różańcową i pokój. Orędzie Matki Bożej Fatimskiej skierowane do wszystkich chrześcijan i współczesnego świata pozostaje wciąż aktualne i czeka na swoje wypełnienie. Zawarte jest ono w następujących słowach: Jestem Najświętszą Maryją Panną Różańcową. Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła swoje życie, by Boga tak ciężko obrażanego dłużej nie martwiła:

   1. Nawracajcie się! Przestańcie grzeszyć! Świętymi bądźcie!

   2. Módlcie się! Odmawiajcie różaniec!

   3. Czyńcie pokutę za swoje grzechy! Umartwiajcie się!

 

Kolejne, prywatne objawienia sługi Bożej, siostry Łucji, mówią o tym, że ludzie 
z Niepokalanego serca Maryi winni czerpać pokój, który Bóg Jej powierzył.

 

Jednocześnie rok 2017 jest rocznicą 25-lecia powstania naszej Diecezji Sosnowieckiej. Wolą ks. biskupa Grzegorza jest, by spotkanie fatimskich dzieci z Piękną Panią, stało się okazją do spotkania naszych rodzin z Maryją. W tych niezwykłych chwilach dziejów Kościoła i świata pragniemy odpowiedzieć Bogu na Jego wołanie o nawrócenie ludzkich serc udziałem rodzin naszej parafii w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Mamy nadzieję, że nawiedzenie Matki Bożej w znaku jej figurki przyczyni się do pogłębienia życia duchowego w rodzinach naszej Parafii oraz zaowocuje nowymi Różami Żywego Różańca.

Rodzina, która chce przyjąć u siebie figurę, po wcześniejszym zapisaniu się, zabiera figurę z kościoła po Mszy św. o godz. 18:00. Zachęcamy do wyspowiadania się i przyjęcia w tym dniu Komunii św.  Wspólną modlitwę w domu ułatwi dołączony Modlitewnik Fatimski.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.