Roraty 2015

Bożego Narodzenia. Tegoroczny Adwent zbiega się zpoczątkiem obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski oraz Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia. Będziemy się spotykać na Mszach Świętych roratnich codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Podczas Rorat przybliżymy żywoty wielkich polskich świętych od św. Wojciecha do św. Jana Pawła II, a piosenką przewodnią będzie Hymn zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

W tym roku materiały duszpasterskie „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia” będą odnosiły się do początków chrześcijaństwa w Polsce. W nich to dzieci i młodzież poprzez Miłosierdzie Boże głoszone poprzez św. Faustynę Kowalską będą uczyły się, „jakie uczynki mamy przynosić w codziennym życiu". Motywem graficznym będzie stylizowane drzewo, z którego przez 1050 lat wyrośli wielcy polscy święci – od św. Wojciecha do św. Jana Pawła II. Jest to kolejna edycja akcji przygotowanej przez zespół Małego Gościa.

Zachęcamy do udziału w Roratach, a dzieci do przygotowania lampionów.

Klikając tutaj możesz zapoznać się z hymnem, który towarzyszyć nam będzie podczas Rorat i Światowych Dni Młodzieży.