Prymicje 20 maja 2018r

W katedrze sosnowieckiej w sobotę 19 maja bieżącego roku dk. Łukasza Wawrzyniak otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. W ten oto sposób dk. Łukasz stał się Księdzem Łukaszem przyjmując święcenia w stopniu prezbiteratu. Do głównych zadań prezbitera w hierarchii kościelnej należy odprawianie Mszy Świętej, sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania i głoszenie Słowa Bożego.

Następnego dnia w niedzielę Ks. Łukasz przeżywał swoją Mszę św. którą po raz pierwszy samodzielnie odprawił, tym charakteryzuje się Msza Święta Prymicyjna, że nowo wyświęcony ksiądz odprawia ją indywidualnie. Zanim jednak dotarł do ołtarza, z rodzinnego domu udał się w uroczystej procesji w towarzystwie bliższej i dalszej rodziny, ks. proboszcza i zaproszonych księży, diakona i kleryków, wszystkich gości, orkiestry strażackiej i zgromadzonych parafian. Kiedy uroczysta procesja przybyła już do naszej świątyni, ks. Łukasz miał trochę czasu, by przygotować się do odprawienia tej jedynej i niepowtarzalnej w swoim rodzaju Eucharystii, której towarzyszyło ogromne wzruszenie wśród tych, którzy byli jej świadkami. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji...

    

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.