Módlmy się za kapłanów

WIELKI CZWARTEK - KAPŁANI PROSZĄ O MODLITWĘ

W tym roku po raz pierwszy nasza parafia włącza się w akcję środowiska strony www.kapłani.com.pl „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek (24 marca 2016), a udział w niej będzie zaproszeniem do podjęcia modlitwy za tych, których Chrystus wybrał i nazwał swoimi przyjaciółmi.

Akcja polega na umożliwieniu wiernym w poszczególnych parafiach podjęcia modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po Liturgii Wielkiego Czwartku parafianie będą mogli wziąć specjalnie przygotowane "wizytówki", na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży). Osoba, która wzięła intencję tym samym zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała. W tym roku modlimy się o osobiste spotkanie z miłosiernym Bogiem.

Często narzekamy na kapłanów, krytykujemy, mamy im wiele do zarzucenia. Ale czy kiedyś pomodliłeś się za tego konkretnego księdza? Czy w ogóle kiedyś modliłeś się za kapłanów?

Mój ojciec duchowny w seminarium - ks. Józef Moch często powtarzał, że będziemy mieli takich księży jakich sobie wymodlimy. Chcesz mieć świętych i dobrych kapłanów, to proszę Cię o modlitwę w naszej intencji.