Ministranckie ferie

Od 1 do 7 lutego 2015 roku grono ministrantów wraz ze swoim opiekunem - ks. Łukaszem uczestniczyło w wyjeździe do Bukowiny Tatrzańskiej. W wyprawie uczestniczyli: grupa Siewierz (inaczej grupa Czarnego Seata) oraz grupa z Jaworzna (grupa Zielonej Pandy). Grupa Siewierz wyjechała spod plebanii Czarnym Seatem wypełnionym po brzegi torbami z niezbędnymi rzeczami oraz z reklamówkami pełnymi przepysznych smakołyków. Jechaliśmy około 3 godzin w jedną stronę z jedną przerwą na rozprostowanie kości i zjedzenie hot dogów na stacji benzynowej.

Gdy dojechaliśmy, przywitała nas gospodyni – pani Maria i miło nas przyjęła. Z okien naszych kwater widać było niepowtarzalny widok na Tatry. Ks. Łukasz, znany wielbiciel gór i wspinaczek, poprowadził nas w wiele ciekawych i zapierających dech w piersiach miejsc: Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami.

 Zdobycie tych miejsc zimą, przy wysokich zaspach śnieżnych (do kolan i wyżej) i niskich temperaturach (-12oC), można nazwać wyczynem :) W pozostałe dni korzystaliśmy z dobrodziejstw natury i techniki na stokach narciarskich: Rusińskim, Czarnej Górze i Jurgowie. Każdy dzień był dobrze zorganizowany. Mieliśmy czas na rozrywki i na głęboką, codzienną modlitwę. Pogoda nie zepsuła nam humoru, jednak ks. Łukasz prawie się załamał, kiedy w idealną pogodę poszliśmy do Morskiego Oka… a mogliśmy na Rysy ;)

 Nikt się nie nudził i nikt nie marudził. W końcu mieliśmy siebie i zgraną ekipę :)

 

Serdecznie dziękujemy księdzu Łukaszowi za opiekę nad nami i za wspaniale spędzony czas!

 

Jan Nowakowski

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.