Lednica 2017

To już po raz czwarty młodzież z naszej parafii wzięła udział w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych w Lednicy. Było nas aż 45 osób. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: "Idź i kochaj". Jak zawsze były lednickie gadżety, które mają za zadanie przypominać nam o temacie spotkania pośród szarej codzienności. W tym roku młodzież otrzymała różańce - nawiązanie do 300 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i 140 lecia objawień Maryi w Gietrzwałdzie. Poza tym Maryja wyruszyła w drogę do swej krewnej Elżbiety, by podzielić się z nią dobrą nowiną. My również chcemy głosić Ewangelię o Jezusie. Otrzymaliśmy także puzzle lednickie - symbol spotkania z drugim człowiekiem, do którego chcemy się dopasować. Towarzyszył nam również gest ramki, który tworzyliśmy z naszych dłoni. Takie ułożenie rąk ma za zadanie pomóc nam skupić wzrok na Maryi i Jezusie, a przez to inaczej - głębiej spojrzeć na rzeczywistość. Nawiązywał on do pustej ramy, która nawiedzała polskie parafie po tym, jak kopia obrazu jasnogórskiego została aresztowana przez komunistyczne władze.

Było gorąco i działo się wiele. Za rok jedziemy znowu.