Lednica 2014

LEDNICA PO RAZ PIERWSZY, CZYLI WRAŻENIA Z XVIII SPOTKANIA MŁODYCH LEDNICA 2000

 

7 czerwca 2014 roku w Wigilię Zesłania Ducha Świętego odbyło się już XVIII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Uczestniczyło w nim około 70 tysięcych młodych z Polski oraz innych części świata czekających na spotkanie Chrystusa, który wciąż „chodzi po jeziorze i łowi ludzi".

 

Na tym spotkaniu organizowanym co roku przez ojca Jana Górę nie mogło zabraknąć również młodzieży z Siewierza i Dąbrowy Górniczej, która wraz z księżmi Łukaszem Małkiewiczem i Łukaszem Lisieckim wyruszyła już 6 czerwca 2014 roku spod Kościoła o północy, by jak najwcześniej zagościć na polach Lednickich.

 

Był to mój pierwszy wyjazd, ale już teraz mogę stwierdzić, że nie ostatni. Wspaniała organizacja, ale także przesłanie duchowe tego wyjazdu wprawiło mnie w zachwyt. Otrzymałam dowód lednicki, jako symbol dojrzałości chrześcijańskiej i mogłam doświadczyć zaślubin z samym Jezusem, czego symbolem była obrączka z napisem „ W Tobie mam upodobanie". Jednak najbardziej na Lednicy podobały mi się tańce lednickie, w których uczestniczyli wszyscy zebrani przed Bramą Rybą. Powszechnie mówi się, że tańcem i śpiewem chwalimy Boga dwa razy bardziej. I właśnie tak się czułam – swobodnie, bezstresowo, śmielej i nie zważałam na innych, po prostu wielbiłam Boga całą sobą. Nie spodziewałam się, że młodzież, która żyje teraz w „dobie komputerów" potrafi się świetnie bawić i pogłębiać swoją wiarę bez konieczności używania gadgetów.

 

Tegoroczne hasło spotkania brzmiało: „W imię Syna" i takie też niosło dla mnie przesłanie. Zrozumiałam, że cały czas pogłębiam swoją więź ze Zbawicielem, ale poprzez zaślubiny z Chrystusem, zbliżam się do domu Ojca. Podczas pobytu na Lednicy doświadczyliśmy miłości Boga, dzięki skoku spadochronowemu z Biblią, jako symbol tego, że Bóg do nas przemawia. Niesamowita była również możliwość przeczytania „listów od Boga", które uczestnicy przywieźli ze sobą na to spotkanie.

 

Także homilia wygłoszona przez bp Grzegorza Rysia z Krakowa skłaniała do przemyśleń. W słowach skierowanych do zgromadzonych na Polach Lednicy nawiązał do postaci dwóch Synów z Ewangelii o synu marnotrawnym. W pamięci utkwiło mi głównie jedno zdanie: „Im więcej w nas Ducha Miłości, tym więcej w nas synostwa." Myślę, że tym hasłem postaram się kierować w swoim życiu.

 

Najbardziej spektakularną częścią spotkania był moment , kiedy uczestnicy zapalili świece i z płonącym ogniem z Ostrowa Lednickiego wysłuchali przesłania papieża Franciszka. Ponadto bardzo podobał mi się balet o pierścieniu Miłości. Jednak najważniejsza częścią, jak dla mnie, była adoracja Najświętszego Sakramentu, w której najbardziej doświadczamy synostwa Chrystusa.

 

Uważam, że XVIII Spotkanie Młodych Lednica 2000 na zawsze pozostanie w moim sercu. Był to przełomowy moment dla mojej osoby – otworzyłam serce na ludzi, wiarę i pogłębiłam więź, jaka łączy mnie z Chrystusem. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Widzimy się za rok na Polach Lednickich, gdzie Chrystus na nas czeka!

 

Magda

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.