Konkursy biblijne

Konkursy Biblijne w Zespole Szkół w Siewierzu

Już od wielu lat Zespół Szkół w Siewierzu organizuje etapy rejonowe Konkursów Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych i gimnazjum. Celem konkursów biblijnych jest poznanie wskazanych ksiąg biblijnych, rozwijanie umiejętności czytania i rozumienia Pisma Świętego, pogłębienie wiary i wiedzy religijnej oraz integracja uczniów z sąsiednich szkół.

Tegoroczny etap rejonowy Konkursu Biblijnego dla szkół podstawowych odbył się 1 grudnia 2016 r., a dla gimnazjum - 9 marca 2017 r. W tych dniach gościliśmy uczniów ze szkół z: Brudzowic, Żelisławic, Dąbia, Zendka, Mierzęcic, Ożarowic, Wojkowic Kościelnych i Siewierza. Konkursom przewodniczył Dziekan dekanatu św. Macieja ks. Janusz Rakoczy, a w jury zasiedli opiekunowie – katecheci przygotowujący uczniów do konkursu. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test pisemny, który zawierał pytania zamknięte, cytaty i krzyżówkę.

Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych okazała się uczennica Zespołu Szkół w Siewierzu Maja Majewska z klasy VIc, drugie miejsce zajęła Emilia Paliga ze Szkoły Podstawowej z Zendka, a trzecie - Laura Gałuszka, również z Zendka. Natomiast wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Mikołaj Broncel z Żelisławic, drugie miejsce zajęła Natalia Morawiec z Ożarowic, a trzecie ex aequo Michał Skalski z Siewierza i Wiktoria Zawistowska z Wojkowic Kościelnych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni uczniowie również nagrody książkowe i oni też reprezentują swoje szkoły w finałach konkursu. Etap diecezjalny Konkursy Biblijnego dla szkół podstawowych odbył się w lutym 2017 r. w Sosnowcu, gdzie Maja Majewska z Zespołu Szkól w Siewierzu zajęła piąte miejsce. Etap wojewódzki dla gimnazjum zostanie przeprowadzony w kwietniu 2017 r. w Bielsku-Białej. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Dybowska