Jasełka w Domu Seniora w Siewierzu

W pewne grudniowe przedpołudnie miało miejsce niecodzienne spotkanie….Oto do Domu Seniora w Siewierzu przyjechała grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, by wspólnie z pensjonariuszami radośnie oczekiwać na Boże Narodzenie.

Ksiądz Proboszcz Jan Lubieniecki, który często bywa w placówce, postanowił zastosować na swoich podopiecznych terapię przez wzruszenie i uśmiech. Młodzi artyści i najodważniejsi seniorzy wspólnie przedstawili historię narodzenia Bożej Dzieciny. Pensjonariusze domu seniora znakomicie wcielili się w role: Maryi, Józefa i Mędrców ze Wschodu. Program jasełek obfitował w scenki teatralne, energetyzujący taniec, elementy baletu oraz przepiękny śpiew. Domownicy zostali obdarowani przez młodzież własnoręcznie wykonanymi piernikami. Wzruszająca atmosfera osiągnęła kulminację podczas wspólnego kolędowania.

Na zakończenie spotkania Ksiądz Proboszcz i Pani Dyrektor Joanna Górnisiewicz złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.