Diamentowy Jubileusz ks. Kazimierza

W niedzielę 26 lutego ks. prał. Kazimierz Troczyński świętował w naszym kościele diamentowy jubileusz swoich święceń kapłańskich. Ksiądz Jubilat, w towarzystwie bliskich mu kapłanów, odprawił Mszę św., podczas której dziękował Bogu za dar kapłaństwa. Dziękował również za ludzi, których dane mu było spotkać.

Święcenia ksiądz Troczyński przyjął w styczniu 1957 roku w katedrze częstochowskiej wraz z ks. kan. Józefem Dawczyńskim-wieloletnim proboszczem naszej parafii. Pierwszą parafią, którą objął, był Cykarzew. Następnie został przeniesiony do Kłomnic, potem do Sosnowca i Kłobucka. Jego pierwszym probostwem były Gorzkowice, w których był 16 lat. Od 1991 roku był proboszczem w kłobuckiej parafii pw. Św. Marcina do roku 2007. Obecnie przebywa w Domu Księży Emerytów w Częstochowie.

Prezentujemy zdjęcia z Mszy św. jubileuszowej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.