Boże Ciało 2018r.

31 maja bieżacego roku przed południem wyszliśmy na ulice naszej parafii, by w sposób uroczysty przejść z Jezusem Eucharystycznym w procesji. Uczestnictwo w procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrytus po swoim wstąpieniu do nieba został z nami na ziemi pod postaciami chleba i wina. W czasie każdej Eucharystii na słowa, które wypowiada kapłan chleb i wino stają się prawdziwie Ciałem i Krwią Chrystusa.

Historia obchodów tej uroczystości sięga połowy XIX wieku, kiedy to W 1849 roku papież Pius IX ustanowił Święto Najdroższej Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa, które było obchodzone najpierw w pierwszą niedzielę lipca, a od 1933 – 1 lipca. Obecnie ta uroczystość wypada po uroczystość Trójcy Przenajświetszej w zależności od Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.