Młodzież z USA w Siewierzu

We wtorek 2 sierpnia gościliśmy w Siewierzu młodzież z USA, która przybyła do naszego miasta wraz z panem Jurkiem Majcherczykiem w drodze powrotnej ze ŚDM w Krakowie. Nasi goście podczas zwiedzania zamku siewierskiego mieli okazję poznać historię naszego miasta oraz zobaczyć pokaz walk rycerskich. Obiad był okazją do zapoznania się ze specjałami polskiej kuchni.

Po posiłku dla ciała była uczta dla ducha. Amerykanie, jak się okazało, tworzą wspólnotę Neokatechumenatu, która w swojej liturgii nawiązuje do tej z IV wieku chrześcijaństwa. Podczas wspólnej modlitwy nasi parafianie mieli okazję uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej według tej tradycji liturgicznej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.