Wizytacja Kanoniczna Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka

Dzień 20 czerwca bieżącego roku był wyjątkowym dla naszej parafii, bowiem od samego rana gościliśmy ks. bpa Grzegorza Kaszaka, który przybył do nas w celu przeprowadzenia uroczystej wizytacji kanonicznej. Tego typu wizytacja przeprowadzana jest w każdej parafii raz na 5 lat.

Wizyta księdza biskupa rozpoczęła się od przywitania go przed głównym drzwiami do naszej świątyni 'po staropolsku: chlebem i solą' przez przedstawicieli naszej parafii. Następnie ksiądz proboszcz podał księdzu biskupowi krzyż do ucałowania i wręczono też symbolicznie klucze od kościoła.

W czasie tej wizytacji ksiądz biskup na Mszy Świętej o 8.00 udzielił sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży z klas VII i VIII. Warto dodać,  że kandydatów do bierzmowania było dość sporo, bo 80.

O godzinie 9.20 ks. proboszcz odczytał sprawozdanie z tego co działo się w naszej parafii przez ostatnie 5 lat. Po sprawozdaniu o 9.30 rozpoczęła się Msza Święta której przewodniczył ksiądz proboszcz. Bezpośrednio po niej udaliśmy się w procesji z Najświętszym Sakramentem, gdyż w tym roku 20 czerwca był dniem Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwanej Bożym Ciałem. W tym roku procesja przeszła ulicami: Ludową, następnie skręciliśmy na ulicę Krakowską, gdzie przy 4 ołtarzu odprawiona został Msza św. której przewodniczył sekretarz księdza biskupa. Na procesji było również obecne nasze Seminarium Duchowne z Częstochowy na czele z księdzem rektorem.

Po powrocie do kościoła odśpiewaliśmy uroczyste "Ciebie Boga wysławiamy...", a po nim modlitwa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Bezpośrednio po błogosławieństwie ksiądz biskup spotkał się z wiernymi, którzy należą do różnych grup parafialnych, mianowicie Kół Żywego Różańca i Kręgu Biblijnego.

Po spotkaniu z grupami parafialnymi ksiądz biskup udał się na nasz cmentarz, by pomodlić się w intencji spoczywających tam zmarłych. Był to ostatni punkt związany i wizytacją ks. bpa Grzegorza Kaszaka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego uroczystego dnia.