Peregrynacja krzyża i relikwii św. Jana Pawła II - 25-26 września 2022r.

W 2022r. Diecezja Sosnowiecka świętuje 30 lat swojego istnienia. Jednym z ważniejszych wydarzeń w tym jubileuszowym roku jest peregrynacja krzyża św. Jana Pawła II, który papież trzymał w swoich dłoniach podczas swojej ostatniej drogi krzyżowej w życiu oraz relikwii świętego. To wydarzenie połączy modlitewnie wszystkie parafie w naszej diecezji.

Od 02 marca do 31 października tego roku papieski krzyż, wraz z relikwiami św. Jana Pawła II,  będzie nawiedzał poszczególne parafie. W naszym kościele modliliśmy się przy papieskim krzyżu 25 i 26 września 2022r.

To wydarzenie poprzedzone było duchowym przygotowaniem.  Wspólnota parafialna uczestniczyła w dniach skupienia, apelach i drogach krzyżowych. Uroczystościom parafialnym przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Antoni Długosz, biskup senior archidiecezji częstochowskiej wraz z Księdzem Prałatem Stanisławem Jasionkiem z Częstochowy.

Krzyż i relikwie można było adorować indywidualnie jak i wspólnotowo. Modlitewne czuwanie podjęły poszczególne grupy parafialne a także dzieci i młodzież z okolicznych szkół wraz ze swoimi katechetami i nauczycielami.