XX Niedziela Zwykła 14VIII 2022 r.

1. Dzisiaj XX Niedziela Zwykła. Gościmy Ojca Misjonarza, który przez całą niedziele głosi nam Słowo Boże. Po Mszy Świętej można nabyć u Ojca kalendarz misyjny. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie Misji.
  2. W miniony poniedziałek i wtorek gościliśmy w naszej parafii uczestników Pielgrzymki Oświęcimskiej i Bielsko-Żywieckiej. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za gościnę i umożliwienie pielgrzymom noclegu w swoich domach. Dziękujemy panu Burmistrzowi, Dyrekcji i Obsłudze Szkoły Podstawowej nr 1 za przyjęcie pielgrzymów i umożliwienie im noclegu w szkole. Dziękujemy pani Małgorzacie Miłoch i Urszuli Wilczek ze Stowarzyszenia Art Eco Plus, za przygotowanie pieczonek i poczęstunek pielgrzymów.
  3. Trwają zapisy na Siewierską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium na Jasnej Górze, która wyruszy w środę 24 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 7.00. Zwracamy się z ogromną prośbą do osoby, która dysponuje samochodem dostawczym o pomoc w przewiezieniu bagażów naszych pielgrzymów.
  4. W miesiącu sierpniu modlitwy się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych i w duchu wynagrodzenia za grzech pijaństwa.
  5. W poniedziałek15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Na sumie dożynki parafialne. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  6. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu. Proponujemy następujący porządek:

15.00– 16.00 mieszkańcy ul. Długiej, Młyńskiej, Zagłębiowskiej i Bocznej.

16.00– 17.00 Nowa Wioska, Czekanka i Piwoń.

17.00– 18.00 mieszkańcy Siewierza.

1. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta i Gminy Siewierz zaprasza na Siewierską Spartakiadę sportów rekreacyjnych i piknik rodzinny do Brudzowic w sobotę 20 sierpnia między godzinami 16 a 20. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  2. Jest kolejny numer Gościa Niedzielnego z płytą Biblia audio.