XVII Niedziela Zwykła 28 VII 2024 r.

1. Dziś XVII Niedziela Zwykła. Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za osoby starsze wiekiem.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Eucharystyczna i modlitwy o powołania do stanu duchownego o godz. 17.00.
  3. W pierwszy piątek miesiąca wielbimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed Mszą Świętą ranną i wieczorną. Rano kapłani odwiedzają chorych, których wcześniej zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie o godz. 09.00.
  5. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc sierpień- czas szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych i w duchu wynagrodzenia za grzech pijaństwa.
  6. W piątek– w dzień Najświętszej Maryi Panny Anielskiej - odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny. Warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, nawiedzenia kościoła parafialnego i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego (Ojcze nasz i Wierzę w Boga) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. W tym dniu przypadają uroczystości odpustowe i Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt do Bazyliki NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (02 sierpnia 2024 r.). Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Artura Ważnego o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
  7. Za tydzień niedziela adoracyjna. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu a po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na różaniec w intencji rodzin za wstawiennictwem bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  8. Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy na Siewierską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium na Jasnej Górze. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 7.00 w sobotę, 24 sierpnia, w kościele św. Macieja Apostoła w Siewierzu. Pakiet pielgrzyma (chusta, identyfikator, śpiewnik, pamiątka i kartki na 2 obiady) będą rozdawane w dniu wyjścia na pielgrzymkę po Mszy Świętej.

Przy zapisie należy podać: imię, nazwisko, adres, pesel i numer telefonu. Składka przy zapisie obejmująca pakiet pielgrzyma i ubezpieczenie wynosi 80 zł.

Do udziału w pielgrzymce zachęcamy wszystkich: tych, którzy pielgrzymują od lat, jak i tych, którzy jeszcze nigdy nie pielgrzymowali. Zachęcamy zwłaszcza młodzież, przypominając jednocześnie, że osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w pielgrzymce tylko pod opieką osoby dorosłej.

1. Po Mszy Świętej będzie jeszcze okazja do Spowiedzi Świętej.

XVI Niedziela Zwykła 21 VII 2024 r.

1. Dziś XVI Niedziela Zwykła.
  2. Po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia patrona kierowców – św. Krzysztofa. Ofiary z poświęcenia są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  3. W poniedziałek przypada święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy- Patronki Europy, w czwartek święto św. Jakuba Apostoła a w piątek wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa.
  4. W najbliższą środę, w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu na Osiedlu, o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza Święta dziękczynno-błagalna w intencji członków Apostolatu Margaretka z naszego dekanatu.
  5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy zapisy na Siewierską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium na Jasnej Górze w dniach 24-25 sierpnia.
  6. Jak w poprzednich latach Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie naszej diecezji. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy. Zbiórka sprzętu w naszej parafii odbędzie się do 26 lipca br. do godz. 12.00. Zużyty sprzęt prosimy ustawiać przy metalowym garażu obok budynku plebanii.