XIX   NIEDZIELA   ZWYKŁA   11 VIII 2019 r.

1. We wtorek 13 VIII Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia N M P. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

1. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, stąd o godz. 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Jak zwykle proponujemy następujący porządek:

15.00      – 16.00 mieszkańcy ul. Długiej, Młyńskiej, Zagłębiowskiej i Bocznej;

16.00      – 17.00 mieszkańcy Nowej Wioski, Czekanki i Piwoni;

17.00      – 18.00 mieszkańcy pozostałych ulic Siewierza. Oczywiście, że można przyjść w innych godzinach, jak komu pasuje.

1. Jednym z uczynków miłosierdzia wymienionych przez Katechizm Kościoła Katolickiego jest przyjęcie podróżnych pod swój dach.

W zeszły czwartek  mieliśmy okazję by zdać egzamin z przykazania miłości bliźniego. Gościliśmy w naszej parafii na noclegu pielgrzymów z Pielgrzymki Oświęcimskiej. Było około 350 osób.

Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za gościnę i umożliwienie pielgrzymom noclegu w swoich domach.

Dziękujemy  Dyrekcji i Obsłudze Zespołu Szkół w Siewierzu za przyjęcie pielgrzymów i umożliwienie im noclegu na sali gimnastycznej, dziękujemy przedszkolu „Świat Dziecka” i wszystkim rodzinom, które przyjęły pielgrzymów.

1. Nasza XXVII Piesza Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę wyruszy tradycyjnie w sobotę 24 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7.00. Prosimy chętnych o zapisywanie się na listę, by można było wszystko w czasie przygotować i zrealizować.