UROCZYSTOŚĆ   WNIEBOWSTĄPIENIA   PAŃSKIEGO   16 V 2021 r.

ODPUST    KU    CZCI   ŚWIETEGO   MACIEJA   APOSTOŁA

1.Dziś o godz. 12.00 suma odpustowa z procesją eucharystyczną, którą poprowadzi ojciec Tomasz Pawlik –franciszkanin z Rychwałdu.

2.W poniedziałek młodzież naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk

księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Młodzież jest podzielona na dwie grupy.

Pierwsza grupa otrzyma ten sakrament na Mszy św. o godz. 16.30, a druga na

Mszy św. o godz. 18.00.

3.W piątek 21 maja – trzeci piątek miesiąca. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego

Miłosierdzia rozpoczniemy Koronką.

Jak zwykle proponujemy następujący porządek:

15.00       – 16.00 mieszkańcy ul. Długiej, Młyńskiej, Zagłębiowskiej i Bocznej;

16.00       – 17.00 mieszkańcy Nowej Wioski, Czekanki i Piwonii;

17.00       – 18.00 mieszkańcy pozostałych ulic Siewierza.

Jest to czas Bożego Miłosierdzia dla ludzkości. Szczególnie w tym trudnym czasie potrzeba nam uciekać się do Boga, błagać o miłosierdzie i nawrócenie

świata. Bóg jest z nami, ale współczesny świat chce obejść się bez Boga.  Prośmy Go, by ustąpiła zaraza, prośmy o pojednanie i zgodę między nami.

4.W przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego, kończące okres wielkanocny.