Prymicje Ojca Marcina Dyrdy

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9 czerwca Anno Domini 2019 nasza parafia przeżywała po raz kolejny prymicje. Tym razem pierwszą uroczystą Mszę Świętą prymicyjną sprawował Ojciec Marcin Dyrda ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, w skrócie OMI.

Ojciec prymicjanta na Mszę św. przyszedł z rodzinnego domu w uroczystej asyście, którą tworzyli parafianie, zaproszeni goście, najbliższa rodzina, ministranci, klerycy i księża.

Prymicje podobnie jak ślub młodej pary mają charakter weselny i radosny. I tak też było tym razem. Pod koniec uroczystości wszyscy obecni na Mszy Świętej prymicyjnej mogli otrzymać z rąk Ojca Marcina błogosławieństwo papieskie, które jest przywilejem duchownego przy odprawianiu tej pierwszej uroczystej Mszy Świętej.