Margaretki w Niepokalanowie – 29.04.2023r.

Polska dała kościołowi i światu wielu świętych. Jednym z nich jest niewątpliwie św. Maksymilian Maria Kolbe. W 2023r. przypada 105. rocznica jego święceń kapłańskich. To dobra okazja, aby modlić się o świętych kapłanów.

         W sobotę, 29 kwietnia 2023r., w Niepokalanowie spotkali się członkowie Apostolatu Margaretka, aby modlitwą wspomóc swoich duszpasterzy. Obecni na spotkaniu pielgrzymi mogli wysłuchać rozważań na temat życia i posługi Ojca Maksymiliana: „Św. Maksymilian Maria Kolbe - patron na nasze czasy” i „Św. Maksymilian Maria Kolbe: jestem kapłanem katolickim”. Nauki wygłosił o. Piotr Bielenin - franciszkanin z Krakowa. O godz. 11.00 sprawowana była uroczysta Eucharystia. Po niej ojcowie i bracia zaprosili wszystkich na wyśmienitą zupę.

         Spotkanie zakończyło się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Nad całością czuwał ks. Bogusław Nagel z Krakowa - Krajowy Opiekun Apostolatu Margaretka.

         Z naszej diecezji przybyło na spotkanie trzydzieści siedem osób. Byli to członkowie Apostolatu Margaretka z parafii p.w. św. Floriana w Sosnowcu, św. Franciszka, również z Sosnowca, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie, św. Jadwigi w Będzinie, św. Mikołaja z Targoszyc, św. Jana Chrzciciela z Żelisławic, Najświętszego Serca Pana Jezusa z Siewierza i św. Macieja w Siewierzu wraz ze swoim opiekunem- ks. Danielem Bunią.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.