Spotkanie Apostolatu Margaretka - 19.05.2022r.

Na kilka godzin nasza parafia, której patronuje św. Maciej-Apostoł, stała się centrum apostolstwa Margaretek w naszej sosnowieckiej diecezji. 19 maja 2022r. do Siewierza przybyło czterdziestu dziewięciu członków tego apostolatu. Swoją obecnością zaszczycili nas parafianie od św. Floriana z Sosnowca, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny z Będzina-Syberki, św. Wawrzyńca z Bobrownik, św. Mikołaja z Targoszyc, św. Jana Chrzciciela z Żelisławic, Najświętszego Serca Pana Jezusa z Siewierza i św. Macieja w Siewierzu. Zgodnie okrzyknęliśmy tę pielgrzymkę I rejonowym spotkaniem Margaretek w Siewierzu.

Rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią o godz. 18.00 w kościele parafialnym. W homilii ks. Daniel Bunia, wikariusz tejże parafii i jednocześnie opiekun Margaretek w Siewierzu, podziękował członkom apostolatu za ich służbę na rzecz kościoła. Kaznodzieja przypomniał wszystkim jak wielkim darem od Boga są sakramenty, zwłaszcza Eucharystia i Kapłaństwo. Wezwał także do troski o nowe i święte powołania do kapłaństwa.

Na dalsze świętowanie przenieśliśmy się do salki parafialnej. Przy wspólnym stole częstowaliśmy się tym, co każdy z nas przygotował na ten dzień. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, długich rozmów, głośnych okrzyków radości oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć.