Pielgrzymka Dzieci Komunijnych - 13.05.2023r.

Tradycją wielu parafii jest, że w Białym Tygodniu, dzieci, które przystąpiły po raz pierwszy do pełnego udziału w Eucharystii odbywają pielgrzymkę dziękczynną. Podtrzymaliśmy i my tę piękną tradycję.

Na pielgrzymkę dzieci wyruszyły wraz ze swoimi bliskimi oraz katechetami. Byli z nami także ministranci i lektorzy oraz oazowa młodzież z naszej parafii. Pierwszym przystankiem na naszej drodze był jasnogórski klasztor w Częstochowie. Uroczystą Eucharystię poprzedziła modlitwa różańcowa, w której dziękowaliśmy Maryi za dar Jezusa.

Kolejnym miejscem do którego się udaliśmy, było pierwsze na świecie sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To klasztor Księży Pallotynów wraz z kościołem wybudowanym w 1949r. Miejsce to znajduje się na zachodnim zboczu Jasnej Góry i nazywane jest Doliną Miłosierdzia. Warto wspomnieć o wyposażeniu kościoła, na które składa się mozaikowe wykończenie ścian i sklepienia świątyni. Po sanktuarium oprowadził nas jeden z księży, opowiadając przy tym ciekawą historię tej świątyni. Nasze spotkanie w Dolinie Miłosierdzia zakończyliśmy modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Popołudnie i wieczór spędziliśmy w Sanktuarium Ojców Paulinów w Leśniowie. To miejsce jest znane z tego, że gromadzi szczególne rodziny i małżeństwa. Historię sanktuarium przybliżył nam jeden z ojców paulinów. Mieliśmy też okazję podejść, najbliżej jak się da, do cudownej figury Matki Bożej Leśniowskiej, znanej „uśmiechniętą”. Po modlitwie rozpoczęliśmy czas wspólnej rekreacji. W klasztornych ogrodach rodzice przygotowali pieczone kiełbaski a dzieci próbowały swoich sił w różnych zabawach na boisku. Dużo emocji wzbudził mecz piłki nożnej, w którym brały udział nie tylko dzieci ale także dorośli z księdzem na czele. Na to wszystko spoglądały ze spokojem zwierzęta z klasztornego zoo, które były wielką atrakcją tego miejsca. Radośni i trochę zmęczeni wróciliśmy do naszego Siewierza, wszak „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.