Pielgrzymka do Częstochowy - 15.01.2022r.

Pielgrzymka Ministrantów i Oazy Młodzieżowej do Częstochowy

     „Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście, nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją!” — tymi słowami Ojciec Święty Jan Paweł II zwrócił się do młodzieży po Mszy Świętej inaugurującej pontyfikat. Dlatego troska o religijne i patriotyczne wychowanie młodego człowieka jest ważną częścią parafialnego duszpasterstwa.

     W naszej parafii p.w. św. Macieja Apostoła dla dzieci i młodzieży stworzone są następujące wspólnoty: Służba Liturgiczna Ołtarza (ministranci i lektorzy), Oaza Dzieci młodszych (przedszkolaki, uczniowie klas I-V), Oaza Młodzieżowa (uczniowie powyżej V klasy).

W ramach pielgrzymki parafialnej ministrantów i młodzieży oazowej dnia 15 stycznia 2022r. wybraliśmy się do Częstochowy. Najważniejszym miejscem, które chcieliśmy odwiedzić był klasztor na Jasnej Górze. Po klasztorze oprowadziła nas siostra zakonna, opowiadając historię zakonu ojców paulinów, cudownego obrazu Matki Bożej a także częstochowskiego wzgórza, na których zbudowany jest klasztor. W muzeum 600-lecia podziwialiśmy wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II.

     Kolejnym miejscem na trasie naszej pielgrzymki było Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej. Tutaj modliliśmy się w seminaryjnej kaplicy, rozmawialiśmy z klerykami a także z przełożonymi seminarium. W kleryckiej jadalni napiliśmy się gorącej seminaryjnej herbaty. To miejsce wzbudziło dużą ciekawość uczestników pielgrzymki.

     Był także czas na wspólny spacer wzdłuż głównej ulicy w Częstochowie- Alei Najświętszej Maryi Panny a także na wspólny obiad. Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy popołudniem do naszych domów.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.