Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Niepokalanowa - 30.04.2022r.

Już po raz piąty w Niepokalanowie modlili się członkowie apostolatu Margaretka. To inicjatywa świeckich osób, aby modlitwą wspomóc w posłudze kapłanów. 30 kwietnia 2022r. grupa 37 pielgrzymów z diecezji sosnowieckiej modliła się za swoich duszpasterzy. Byli wśród nich pielgrzymi z Sosnowca, Będzina-Syberki, Siewierza, Targoszyc i Żelisławic.

Niepokalanów to miejsce, które związane jest z osobą św. Maksymiliana Marii Kolbego, wielkiego czciciela Matki Bożej Niepokalanej. Wszyscy mogli zaczerpnąć z duchowości Ojca Kolbego, którego 104. rocznicę święceń kapłańskich przeżywamy w tym roku. To także jubileusz 100. rocznicy wydania pierwszego numeru Rycerza Niepokalanej.

W dwóch konferencjach o. Edward Staniukiewicz, franciszkanin z Kalwarii Pacławskiej, przybliżył nam postać Sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca, zakonnika i kapłana, przyjaciela św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Centrum margaretkowego spotkania była Eucharystia, podczas której Krajowy Opiekun Apostolatu Margaretka, ks. dr Bogusław Nagel z Krakowa, przypomniał o roli rodziny w kształtowaniu wiary młodego pokolenia Polaków.

Po wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia wyruszyliśmy w drogę powrotną.