Ogłoszenia

XXVI Niedziela Zwykła 25 IX 2022 r.

 

 1. Dzisiaj XXVI Niedziela Zwykła. Na sumie spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę, na sumie, również odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi w ramach przygotowania do I Komunii św. Dla dzieci zostaną poświęcone różańce.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy uroczystość przyjęcia w parafii Krzyża i relikwii św. Jana Pawła II. Przebieg uroczystości wygląda następująco:
 •  Przywitanie Krzyża i relikwii o godz. 16.00 w bramie kościoła przez ks. biskupa Antoniego Długosza wraz z parafianami, połączone z nabożeństwem Drogi Krzyżowej, prowadzonym przez ks. prałata Stanisława Jasionka
 • Uroczysta Msza Święta o godz. 17.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Antoniego Długosza
 • Następnie czas prywatnej adoracji Krzyża i relikwii
 • Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i zakończenie adoracji

 

26 września- Poniedziałek

Adoracja Krzyża i relikwii przez cały czas od godz. 7.00 do 15.00

 • Msza Święta z nauką o godz. 7.00
 • Od 8.30 do 10.30 adoracja Krzyża i relikwii przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Siewierzu
 • Różaniec prowadzony przez Koła Żywego Różańca o godz. 11.00
 • Anioł Pański z rozważaniem o godz. 12.00
 • Nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia z nauką o godz. 15.00

Po nabożeństwie pożegnanie Krzyża i relikwii

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tego czasu łaski.

 

 1. W każdy poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci patrona naszej parafii św. Macieja Apostoła. Możemy sięgnąć po modlitewnik, którzy wyłożony jest na ławkach.
 2. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 09.00.
 3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do udziału nie tylko starszych, ale też dzieci i młodzież.
 4. Za tydzień w niedzielę, 2 października, po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem do pięciu ołtarzy. Prosimy, tak jak w poprzednich latach, o przygotowanie ołtarzy. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na różaniec w intencji rodzin za wstawiennictwem błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 5. Spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII odbędzie się w kościele w poniedziałek, 03 października, o godz. 19.00.
 6. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 8 października. Gościem specjalnym będzie pani Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu Margaretek. Informacje i zapisy w zakrystii.
 7. Zachęcamy do nabycia kalendarza na rok 2023 z edycji Gościa Niedzielnego w cenie 10zł.
 8. Kontynuowane są prace przy renowacji parapetu chóru. Modlitwą i ofiarą wspieramy remont naszego kościoła. To nasze wspólne dzieło. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Św. Macieja Apostoła w Siewierzu, siedziba: Siewierz, Kościuszki 12.