II Niedziela Wielkiego Postu 25 II 2024 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15 a po nich Msza Święta.

1. Droga krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30 i dla starszych o 17.30 a po niej Msza Święta. Za odprawienie drogi krzyżowej można codziennie uzyskać odpust zupełny. Trzeba odprawić ją przy prawnie erygowanej drodze krzyżowej i rozmyślać nad męką Pana Jezusa oraz przechodzić od jednej stacji do drugiej. Jeżeli odprawia się ją publicznie i trudno wszystkim przechodzić od stacji do stacji, wystarczy, że czyni to przewodniczący. Kto dla słusznej przeszkody, np. choroby, zamknięcia kościoła, podróży, nie może odprawić drogi krzyżowej, zyska odpust zupełny, jeżeli przynajmniej przez pół godziny odda się pobożnemu czytaniu lub rozważaniu męki Pańskiej.
  2. W pierwszy piątek miesiąca wielbimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed Mszą Świętą ranną i wieczorną. Rano kapłani odwiedzają chorych, których wcześniej zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie o godz. 09.00.
  4. Na stół wielkanocny polecamy świece: duża- 20zł., mała- 15 zł., oraz czekoladowy baranek-10zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Caritas, jako wsparcie dla najbardziej potrzebujących.
  5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się za tydzień w III Niedzielę Wielkiego Postu, od 02 do 06 marca. Szczegółowy plan rekolekcji wygląda następująco:

02 III – sobota –godz.18.00 –Msza Święta rozpoczynająca rekolekcje

03 III  NIEDZIELA Msze Święte z nauką o godz.: 8.00, 9.30, 11.30, 17.00

16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Msza Święta.

Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00 nauka stanowa dla mężczyzn.

04 III PONIEDZIAŁEK

9.00 Dorośli – Msza Święta z nauką

10.30 Szkoła Podstawowa- kl. VI, VII i VIII - nauka rekolekcyjna

11.30 Szkoła Podstawowa- kl. I do V - nauka rekolekcyjna

12.30 Młodzież licealna - nauka rekolekcyjna

18.00 Dorośli – Msza Święta z nauką

Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00 nauka stanowa dla niewiast.

05 III WTOREK– dzień sakramentu pokuty

Spowiedź: 8.30 – 12.00  oraz 17.00 – 18.30

8.00 Spotkanie z młodzieżą licealną połączone ze spowiedzią

9.00 Dorośli – Msza Święta z nauką

10.30 Szkoła Podstawowa- kl. VI, VII i VIII - nauka rekolekcyjna

11.30 Szkoła Podstawowa- kl. I do V - nauka rekolekcyjna

18.00 Dorośli – Msza Święta dla chorych połączona z sakramentem chorych.

06 III ŚRODA– zakończenie rekolekcji

9.00 Dorośli – Msza Święta i zakończenie rekolekcji

10.30 Szkoła Podstawowa- kl. VI, VII i VIII - Msza Święta

11.30 Szkoła Podstawowa- kl. I do V- Msza Święta

12.30 Młodzież licealna- Msza Święta

14.00 Wyjazd do chorych

18.00 Dorośli – Msza Święta i zakończenie rekolekcji

I Niedziela Wielkiego Postu 18 II 2024 r.

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Na sumie odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Świętej Spowiedzi i Komunii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15 a po nich Msza Święta.
  2. Droga krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30 i dla starszych o 17.30 a po niej Msza Święta. Za odprawienie drogi krzyżowej można codziennie uzyskać odpust zupełny. Trzeba odprawić ją przy prawnie erygowanej drodze krzyżowej i rozmyślać nad męką Pana Jezusa oraz przechodzić od jednej stacji do drugiej. Jeżeli odprawia się ją publicznie i trudno wszystkim przechodzić od stacji do stacji, wystarczy, że czyni to przewodniczący. Kto dla słusznej przeszkody, np. choroby, zamknięcia kościoła, podróży, nie może odprawić drogi krzyżowej, zyska odpust zupełny, jeżeli przynajmniej przez pół godziny odda się pobożnemu czytaniu lub rozważaniu męki Pańskiej.
  3. Wspólnota „Drogi nadziei” oraz Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu zapraszają osoby, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele a obecnie żyją w nowym związku cywilnym na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych.
    Rekolekcje odbędą się w kaplicy Domu „Szilo” w Czeladzi w dniach 23, 24 i 25 lutego 2024 r. (piątek, sobota i niedziela). Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19.30, poprowadzi je ks. Marcin Lech.
  4. Zapraszamy chętne dzieci do amatorskiego zespołu muzycznego. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
  5. W sobotę zakończyliśmy wizytę kolędową. Wszystkim parafianom składamy serdeczne podziękowania za wspólną modlitwę, życzliwość oraz złożone ofiary. Cieszy nas, że z Bożym błogosławieństwem dotarliśmy do domów naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie sugestie odnośnie do funkcjonowania parafii, a także zaufanie i otwartość wobec nas, kapłanów, podczas kolędowych rozmów.
  6. Na stół wielkanocny polecamy świece: duża- 20zł., mała- 15 zł., oraz czekoladowy baranek-10zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Caritas, jako wsparcie dla najbardziej potrzebujących.
  7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii tradycyjnie planujemy na III Niedzielę Wielkiego Postu.