XIV   NIEDZIELA   ZWYKŁA      14.VII. 2019 r.

1.W tym tygodniu 16 VII przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, dlatego w przyszłą niedzielę 21. VII będziemy świętowali odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Sumę odpustową i kazania głoszą ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej z Katowic. Kaznodzieją i sumistą będzie o. Jarosław Wachowski OMI.

W tę niedzielę będzie również możliwość nabycia kalendarza na rok 2020 wydawanego przez ojców Oblatów. Dochód z kalendarzy jest przeznaczony na działalność misyjną Oblatów. Zachęcam do nabycia.

Suma odpustowa o godz. 12.00, a po niej  wystawienie  Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna dookoła kościoła.

Zapraszamy asystę, straż, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatków.

2.W tym tygodniu  19. VII  przypada trzeci piątek miesiąca, stąd o godz. 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Jak zwykle proponujemy następujący porządek:

15.00     – 16.00 mieszkańcy ul. Długiej, Młyńskiej, Zagłębiowskiej i Bocznej;

16.00     – 17.00 mieszkańcy Nowej Wioski, Czekanki i Piwonii;

17.00     – 18.00 mieszkańcy pozostałych ulic Siewierza. Oczywiście, że można przyjść w innych godzinach, jak komu pasuje.